awards

Golden Key - Banialuka Theatre, Bielsko-Biała

Robert Luczak has won many prestigious and important awards, including:

2013 Opole - XXVI National Puppet Theatre Festival - award for music to the "Golden Key"

2012 Warsaw - Prize. John Dorman for outstanding artistic value of music, accompanying many spectacles for children and youth

2007 Opole - 23.Ogólnopolski Puppet Theatre Festival - award for music to the "Music Box" from the Animation Theater from Poznan

2007 Poznan - Third International Festival of Contemporary Arts for Children and Youth Kon-Teskty - award for the most valuable music festival - for the music to present "The barrel retractable" Animation Theater from Poznan

1997 Opole - XVIII OFTL - second prize for music for the play "Gaja" dir. Christopher Rau the Theatre 3/4 Zusno (Banialuka Theatre - Theatre Centre in Bielsko - Biala)

performances

Gaja - Krzysztof Rau
premiere: 2017-02-10 directory: Krzysztof Rau
Państwowy Teatr Lalki Tęcza, Słupsk

Szklana góra - Bogumiła Rzymska
premiere: 2016-11-27 directory: Janusz Ryl-Krystianowski
Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała

O królewnie Wełence - Maria Joterka
premiere: 2016-03-31 directory: Janusz Ryl-Krystianowski
Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice

Pastorałka dla Woła i Osła - Paweł Pawlik
premiere: 2015-12-12 directory: Janusz Ryl-Krystianowski
Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla, Łódź

Historia Kopciuszka - Czesław Sieńko
premiere: 2015-06-07 directory: Czesław Sieńko
Teatr Lalek Buratino, Bydgoszcz

Szczurołap - Bogumiła Rzymska
premiere: 2015-03-14 directory: Janusz Ryl-Krystianowski
Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice

Opowieść wigilijna - Charles Dickens
premiere: 2014-11-22 directory: Sieńko Czesław
Teatr Maska, Rzeszów

Wąż - Marta Guśniowska
premiere: 2014-09-14 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała

Bajka o szczęściu - Izabela Degórska
premiere: 2014-03-15 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole

Pocałunek - Ger Thijs
premiere: 2014-01-31 directory: Pasieczny Marek
Teatr Współczesny, Szczecin

Diabelski młyn - Eric Assous
premiere: 2013-10-18 directory: Pasieczny Marek
teatrpraga.pl, Warszawa

Przygody Kaja i Gerdy - Hans Christian Andersen
premiere: 2013-05-19 directory: Sieńko Czesław
Teatr Lalek Buratino, Bydgoszcz

Bajka o czasie - Liliana Bardijewska
premiere: 2012-06-17 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Złoty klucz - Jan Ośnica
premiere: 2012-02-12 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała

Czerwony Kapturek - Jan Brzechwa
premiere: 2011-12-30 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Daszeńka - Karol Čapek
premiere: 2011-05-21 directory: Krofta Jakub
Teatr Lalka, Warszawa

Koziołek Matołek - Kornel Makuszyński
premiere: 2011-05-20 directory: Sieńko Czesław
Teatr Lalek Buratino, Bydgoszcz

Między nami dobrze jest - Dorota Masłowska
premiere: 2011-05-07 directory: Majczak Andrzej
Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków

Bajka o szczęściu - Izabela Degórska
premiere: 2011-04-30 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice

Proces o cień osła - Friedrich Durrenmatt
premiere: 2011-03-13 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Na Arce o ósmej - Ulrich Hub
premiere: 2010-12-03 directory: Biziuk Agata
Teatr Lalka, Warszawa

Pan Kuleczka - Wojciech Widłak
premiere: 2010-11-28 directory: Dutkiewicz Krzysztof
Teatr Animacji, Poznań

Jaś i Małgosia - Jan Brzechwa
premiere: 2010-11-26 directory: Chojnacki Lech
Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała

Poznańskie Koziołki - Marta Guśniowska
premiere: 2010-10-30 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Białe baloniki - Magda Fertacz
premiere: 2010-01-30 directory: Biziuk Agata
Teatr Lalki i Aktora Pinokio, Łódź

Morze otwarte - Jakub Roszkowski
premiere: 2009-11-19 directory: Pasieczny Marek
Teatr Współczesny, Szczecin

Bajka o szczęściu - Izabela Degórska
premiere: 2009-09-20 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Lalki i Aktora, Łomża

Malutka Czarownica - Otfried Preussler
premiere: 2009-06-21 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Koziołek Matołek - Kornel Makuszyński
premiere: 2009-05-30 directory: Sieńko Czesław
Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa

Baśń o Rycerzu bez Konia - Marta Guśniowska
premiere: 2009-05-30 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska, Kraków

Horror vacui - Agata Biziuk
premiere: 2009-05-04 directory: Biziuk Agata
Nieformalna Grupa Avis, Białystok

Nocną porą - Rebecca Lenkiewicz
premiere: 2009-03-06 directory: Pasieczny Marek
Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa

Jeż - Katarzyna Kotowska
premiere: 2008-12-21 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Doktor Dolittle i jego zwierzęta - Aneta Płuszka
premiere: 2008-12-07 directory: Płuszka Aneta
Teatr Baj, Warszawa

Tygryski - Marta Guśniowska
premiere: 2008-11-29 directory: Biziuk Agata
Teatr Lalka, Warszawa

O Rybaku i Złotej Rybce - Czesław Sieńko
premiere: 2008-10-06 directory: Sieńko Czesław
Teatr Lalki i Aktora Kubuś, Kielce

Wieczorynka - Michał Walczak
premiere: 2008-06-21 directory: Kijak Urszula
przedstawienie impresaryjne

Szałaputki - Janusz Ryl-Krystianowski
premiere: 2008-04-26 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Baj, Warszawa

Don Kichot. Hipoteza - Sławomir Animucki
premiere: 2008-03-30 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Metamorfozy - Krzysztof Rau
premiere: 2008-03-07 directory: Wiśniewski Tadeusz
Państwowy Teatr Lalki Tęcza, Słupsk

Urodziny pieska i kotki - Josef Čapek
premiere: 2007-12-08 directory: Chojnacki Lech
Teatr Maska, Rzeszów

Opowieść wigilijna - Czesław Sieńko
premiere: 2007-12-06 directory: Sieńko Czesław
Teatr im. Aleksandra Sewruka, Elbląg

Małe zbrodnie małżeńskie - Eric-Emmanuel Schmitt
premiere: 2007-10-20 directory: Pasieczny Marek
Teatr Współczesny, Szczecin

Wielkomilud - Roald Dahl
premiere: 2007-10-06 directory: Płuszka Aneta
Teatr Baj, Warszawa

W beczce chowany - Robert Jarosz
premiere: 2007-05-27 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

O królewnie Wełence - Joterka Maria
premiere: 2007-04-01 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Olsztyński Teatr Lalek, Olsztyn

Don Kichote - Miguel de Cervantes
premiere: 2007-03-24 directory: Pasieczny Marek
Teatr Jeleniogórski im. C. K. Norwida , Jelenia Góra

Ferdynand Wspaniały - Ludwik Jerzy Kern
premiere: 2007-02-24 directory: Chojnacki Lech
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin

Kopciuszek - Szwarc Eugeniusz
premiere: 2007-02-18 directory: Sieńko Czesław
Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

Proszę się rozejść! - Stanisław Barańczak
premiere: 2006-12-12 directory: Kamza Paweł
Teatr Polski, Poznań

Pozytywka - Nijole Indriunaite
premiere: 2006-10-29 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Momo czyli przypowieść o złodziejach czasu - Michael Ende
premiere: 2006-10-28 directory: Pasieczny Marek
Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana, Będzin

Mo®alność - Gabriela Zapolska
premiere: 2006-06-18 directory: Kijak Ula
Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz

Lovv - Lindberg Stefan
premiere: 2006-06-17 directory: Pasieczny Marek
Teatr Montownia, Warszawa

O Rycerzu Pryszczycerzu - Marta Guśniowska
premiere: 2006-05-27 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Baśń o Rycerzu - Marta Guśniowska
premiere: 2006-04-09 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała

Metamorfozy - Krzysztof Rau
premiere: 2006-03-11 directory: Rau Krzysztof
Państwowy Teatr Lalki Tęcza, Słupsk

Wiewiórka - Monika Milewska
premiere: 2006-03-05 directory: Jarnuszkiewicz Marcin
Teatr Animacji, Poznań

Peer Gynt - Henrik Ibsen
premiere: 2005-12-15 directory: Pasieczny Marek
Teatr Montownia, Warszawa

Przyjaciel w mundurze - Marta Guśniowska
premiere: 2005-10-02 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Pierścień i róża - Thackeray William Makepeace
premiere: 2005-06-04 directory: Sieńko Czesław
Teatr Polski im. Hieronima Konieczki, Bydgoszcz

Ferdynand Wspaniały - Ludwik Jerzy Kern
premiere: 2005-05-21 directory: Chojnacki Lech
Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska, Kraków

Baśń o Rycerzu bez Konia - Marta Guśniowska
premiere: 2005-04-16 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Szalona Greta - Grochowiak Stanisław
premiere: 2005-04-09 directory: Pasieczny Marek
Teatr Nowy, Łódź

Chłopcy - Stanisław Grochowiak
premiere: 2005-03-10 directory: Pasieczny Marek
Teatr Nowy, Łódź

Król Mięsopust - Jarosław Marek Rymkiewicz
premiere: 2005-02-27 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Kopciuszek - Szwarc Eugeniusz
premiere: 2005-01-14 directory: Sieńko Czesław
Olsztyński Teatr Lalek, Olsztyn

Łucja i jej dzieci - Pruchniewski Marek
premiere: 2005-01-08 directory: Pasieczny Marek
Teatr Współczesny, Szczecin

Baśń o księciu Bolku i smoku Wartusiu - Piotr Grabowski, Grzegorz Ociepka
premiere: 2004-08-12 directory: Grabowski Piotr, Ociepka Grzegorz
przedstawienie impresaryjne

Urodziny pieska i kotki - Capek Josef
premiere: 2004-06-24 directory: Chojnacki Lech
Teatr Lalka, Warszawa

O królewnie Wełence - Maria Joterka
premiere: 2004-06-13 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Królowa Śniegu - Eugeniusz Szwarc
premiere: 2004-05-09 directory: Sieńko Czesław
Teatr Lalek Arlekin, Łódź

Bajka o szczęściu - Izabela Degórska
premiere: 2004-04-25 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole

Jaś i Małgosia - Jan Brzechwa
premiere: 2004-04-04 directory: Chojnacki Lech
Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała

Paluszek - Sieńko Czesław
premiere: 2004-03-06 directory: Sieńko Czesław
Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska, Kraków

Chłopcy - Stanisław Grochowiak
premiere: 2004-02-08 directory: Pasieczny Marek
Teatr Nowy, Łódź

Bajka o szczęściu - Izabela Degórska
premiere: 2004-01-04 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Baj, Warszawa

Pastorałka betlejemska - Program składany
premiere: 2003-12-07 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Młody wilk - Sieńko Czesław
premiere: 2003-12-06 directory: Sieńko Czesław
Teatr Polski, Bielsko-Biała

Ślimaczek i Zmorka - Anna Bocian
premiere: 2003-11-09 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Czarnoksiężnik z Krainy - Lyman Frank Baum
premiere: 2003-10-12 directory: Sieńko Czesław
Miejski Teatr Miniatura, Gdańsk

Pippi Langstrump - Astrid Lindgren
premiere: 2003-06-08 directory: Chojnacki Lech
Teatr Animacji, Poznań

Podział południa - Claudel Paul
premiere: 2003-03-27 directory: Pasieczny Marek
Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole

Narodzeni z obłędu. Tryptyk romantyczny - Zygmunt Krasiński
premiere: 2003-03-11 directory: Bartnikowski Andrzej, Gietzky Gabriel, Wiśniewski Łukasz
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza, Gdynia

Księżniczka na ziarnku grochu - Brzechwa Jan
premiere: 2003-03-09 directory: Sieńko Czesław
Teatr Baj Pomorski, Toruń

Dramat niemożliwy - Louis Lemercier de Neuville
premiere: 2003-01-18 directory: Zemło Krzysztof
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin

Och, Emil! - Lindgren Astrid
premiere: 2002-12-08 directory: Chojnacki Lech
Wrocławski Teatr Lalek, Wrocław

Burza w Teatrze Gogo - Andrzej Maleszka
premiere: 2002-12-07 directory: Moszkowicz Jerzy
Teatr Polski im. Hieronima Konieczki, Bydgoszcz

Ballada o Kopciuszku - Katarzyna Grajewska, Tadeusz Pajdała
premiere: 2002-12-01 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Czarnoksiężnik z krainy Oz, czyli Wyprawa do Szmaragdowego Grodu - Lyman Frank Baum
premiere: 2002-12-01 directory: Sieńko Czesław
Teatr Jeleniogórski im. C. K. Norwida, Jelenia Góra

Zwiastowanie - Paul Claudel
premiere: 2002-09-28 directory: Pasieczny Marek
Teatr Współczesny, Szczecin

Bajka o szczęściu - Izabela Degórska
premiere: 2002-05-19 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

O rybaku i złotej rybce - Puszkin Aleksander
premiere: 2002-05-17 directory: Sieńko Czesław
Teatr Baj Pomorski, Toruń

Czarnoksiężnik z krainy Oz, czyli Wyprawa do Szmaragdowego Grodu - Lyman Frank Baum
premiere: 2001-12-02 directory: Sieńko Czesław
Teatr Polski, Bielsko-Biała

Śnieżka - Jakub i Wilhelm Grimm
premiere: 2001-12-02 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Gucio zaczarowany - Zofia Urbanowska
premiere: 2001-12-01 directory: Pasieczny Marek
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin

Tajemnica szyfru Marabuta - Wojtyszko Maciej
premiere: 2001-10-06 directory: Chojnacki Lech
Teatr Lalki i Aktora Pinokio, Łódź

Dziewczynka z zapałkami - Robert Łuczak
premiere: 2001-09-26 directory: Janicki Władysław
Teatr Muzyczny, Poznań

Smok i sok - Janusz Ryl-Krystianowski
premiere: 2001-05-31 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Jaś i Małgosia - Brzechwa Jan
premiere: 2001-04-28 directory: Chojnacki Lech
Teatr Lalka, Warszawa

Przygody Koziołka Matołka - Makuszyński Kornel
premiere: 2001-03-31 directory: Sieńko Czesław
Teatr Lalek Guliwer, Warszawa

Dzikie łabędzie - Kazimiera Jeżewska
premiere: 2000-12-17 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Opowieść wigilijna - Dickens Karol
premiere: 2000-12-17 directory: Sieńko Czesław
Teatr Baj Pomorski, Toruń

Och, Emil! - Astrid Lindgren
premiere: 2000-10-15 directory: Chojnacki Lech
Teatr Animacji, Poznań

Kopciuszek - Eugeniusz Szwarc
premiere: 2000-09-09 directory: Sieńko Czesław
Teatr Lalek Pleciuga, Szczecin

O diabełku Widełku - Gripari Pierre
premiere: 2000-09-07 directory: Chojnacki Lech
Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole

Kot w butach - Brzechwa Jan
premiere: 2000-06-11 directory: Chojnacki Lech
Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów

Kubuś Puchatek - Alan Alexander Milne
premiere: 2000-04-30 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Koziołek Matołek - Makuszyński Kornel
premiere: 2000-03-25 directory: Sieńko Czesław
Miejski Teatr Miniatura, Gdańsk

Szałaputki - Ryl-Krystianowski Janusz
premiere: 2000-02-26 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Olsztyński Teatr Lalek, Olsztyn

Nieobecny - kilka scen z życia rodziców - Krystyna Chołoniewska
premiere: 2000-02-13 directory: Moszkowicz Jerzy
Teatr Animacji, Poznań

Ach, ta Mysia - Jefim Czepowiecki
premiere: 1999-12-19 directory: Sieńko Czesław
Teatr Baj Pomorski, Toruń

Wieczór Trzech Króli, albo co chcecie - William Shakespeare
premiere: 1999-10-29 directory: Matuszewski Waldemar
Teatr Polski, Poznań

Powrót Szałaputków - Janusz Ryl-Krystianowski
premiere: 1999-10-08 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Ty za blisko ... - Oszajca Wacław
premiere: 1999-06-12 directory: Pasieczny Marek
Teatr Polski, Poznań

Czerwony Kapturek - Janusz Ryl-Krystianowski
premiere: 1999-04-24 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole

O diabełku Widełku - Pierre Gripari
premiere: 1999-03-26 directory: Chojnacki Lech
Teatr Animacji, Poznań

Kopciuszek - Szwarc Eugeniusz
premiere: 1999-02-21 directory: Sieńko Czesław
Teatr Baj Pomorski, Toruń

Pastorałka betlejemska - Program składany
premiere: 1998-12-13 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Kopyto i Kwak - Kornel Makuszyński
premiere: 1998-11-08 directory: Chojnacki Lech
Teatr Banialuka - Ośrodek Teatralny, Bielsko-Biała

Szewc Kopyto i kaczor Kwak - Makuszyński Kornel
premiere: 1998-11-06 directory: Chojnacki Lech
Teatr Banialuka - Ośrodek Teatralny, Bielsko-Biała

Tygrys Pietrek - Hanna Januszewska
premiere: 1998-09-27 directory: Janicki Władysław
Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra

Metamorfozy - Krzysztof Rau
premiere: 1998-05-28 directory: Rau Krzysztof
Teatr Banialuka - Ośrodek Teatralny, Bielsko-Biała

Wpadł słoń... - Anna Onichimowska
premiere: 1998-03-15 directory: Dutkiewicz Krzysztof
Teatr Animacji, Poznań

Za ósmą górą - Bardijewska Liliana
premiere: 1998-03-08 directory: Sieńko Czesław
Teatr Lalek Arlekin, Łódź

Kot w butach - Jan Brzechwa
premiere: 1997-12-11 directory: Chojnacki Lech
Teatr Animacji, Poznań

Gaja - Krzysztof Rau
premiere: 1997-10-17 directory: Rau Krzysztof
Teatr Banialuka - Ośrodek Teatralny, Bielsko-Biała

Burza - William Shakespeare
premiere: 1997-09-28 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Koziołek Matołek - Makuszyński Kornel
premiere: 1997-09-14 directory: Sieńko Czesław
Olsztyński Teatr Lalek, Olsztyn

Koziołek Matołek - Makuszyński Kornel
premiere: 1997-03-23 directory: Sieńko Czesław
Teatr Lalki i Aktora Pinokio, Łódź

O czym szumią wierzby - Kenneth Grahame
premiere: 1996-10-13 directory: Chojnacki Lech
Teatr Animacji, Poznań

120 przygód Koziołka Matołka - Makuszyński Kornel
premiere: 1996-06-09 directory: Sieńko Czesław
Teatr Baj Pomorski, Toruń

Tygrys Pietrek - Hanna Januszewska
premiere: 1996-06-01 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole

Tygrys Pietrek - Hanna Januszewska
premiere: 1996-05-05 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

Gaja - Rau Krzysztof
premiere: 1996-03-28 directory: Rau Krzysztof
Teatr 3/4 Zusno

4 x Smok - Milada Masatowa
premiere: 1995-11-26 directory: Chojnacki Lech
Teatr Baj Pomorski, Toruń

Bajka o księciu - Pipo Pierre Gripari
premiere: 1995-04-29 directory: Ryl-Krystianowski Janusz
Teatr Animacji, Poznań

A niech to gęś... - Konstanty Ildefons Gałczyński
premiere: 1995-01-22 directory: Chojnacki Lech
Teatr Animacji, Poznań

Świnki i wilk - Sławomir Animucki
premiere: 1994-12-11 directory: Animucki Sławomir
Teatr Animacji, Poznań

Olbrzym - Dorin Philipe
premiere: 1994-03-06 directory: Janicki Władysław
Teatr Lalka, Warszawa

theatre

device: computer
country · city: US · Ashburn
browser: CCBot 2 · platform:
counter: 0 · online: 666
created and powered by: